Czarny turmalin – ochrona energetyczna

Czarny turmalin to kamień ochrony. To kamień, który pomaga nam usuwać, oczyszczać i przetwarzać negatywne energie które są w nas i wokół nas.  Możemy go używać jako stabilizatora naszych energii (równoważy czakry, czyli nasze centra energetyczne) a także jako energetyczną tarczę ochronną wokół nas.

Tradycyjnie znane są jego właściwości ochronne przed tzw. „złym okiem”, przed zazdrością, szkodliwymi myślami i intencjami innych osób a także innymi rodzajami negatywnych wpływów i energii.

Czarny turmalin – ochrona zewnętrzna i wewnętrzna

Czarny turmalin jest więc dla nas ochroną zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną.  Łagodzi wpływ okoliczności zewnętrznych, innych osób i ich myśli, ale także oczyszcza nasze własne myśli i własne „negatywne” tendencje.

Na przykład turmalin pomaga zneutralizować i przekroczyć nasze wewnętrzne bloki i przeszkody takie jak: obawy i strachy, złość, zawiść, poczucie gorszości, pretensje czy żal.

Gdzie kupić czarny turmalin –  www.MagicznaGaleria.pl 

Po turmalin zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami  MagicznaGaleria.pl

Kliknij w ten link aby zobaczyć dział „CZARNY  TURMALIN”, a w nim wiele okazów turmalinu i wyrobów z tego kamienia.


Czarny turmalin – działanie ochronne na poziomie energetycznym

Na poziomie energetycznym czarny turmalin chroni przed negatywnym wpływem energii innych osób.  Chroni przed „wampirami energetycznymi”, przed osobami które źle o nas myślą czy chcą nas wykorzystać w jakiś sposób.  Tworzy wokół nas tarczę ochronną dzięki której jesteśmy odporni na te negatywne zewnętrzne wpływy.

Czarny turmalin może dobrze służyć uzdrowicielom i osobom, które pracują w warunkach i miejscach gdzie niskie lub ograniczające energie są szczególnie często spotykane.

W trakcie medytacji czarny turmalin pomoże chronić twoje pole energetyczne i niweluje wszelkie nierównowagi.

Gdy go nosimy w kieszeni czy torebce lub dużo przebywamy w jego pobliżu, kamień ten oczyszcza nas energetycznie oraz równoważy i harmonizuje naszą energię.

Mówi się, że czarny turmalin  chroni przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego tworzonego przez telefony komórkowe, komputery czy inny sprzęt elektroniczny.  Jest to więc bardzo przydatny kamień w czasach gdy jesteśmy otoczeni przez różnego rodzaju sprzęty i promieniowania, które nie są znane i zbadane, a które mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie.


Turmalin pomaga w ugruntowaniu się i w uporządkowaniu myśli – wpływ na poziom emocjonalny i mentalny

Ale czarny turmalin to nie tylko kamień ochronny.  Dzięki czarnemu kolorowi jest doskonałym kamieniem ugruntowującym.  Dzięki temu pozwala nam osiągnąć jasność i klarowność myśli, ugruntować i wyrównać naszą energię, kontrolować jej przepływ i w ogóle skupić się na sobie.  Jeśli nasza uwaga i nasze myśli są rozbiegane i rozproszone, czarny turmalin je uporządkuje.

Czarny turmalin pomaga więc uporządkować myśli, wprowadza w bardziej zrelaksowany, zrównoważony nastrój, przetwarza myśli negatywne w lżejsze, z wyższą wibracją.


Największy dar, który czarny turmalin ma dla nas w obecnych czasach:  wyjście z ograniczeń i otwarcie na świat

W pracy ezoterycznej, w medytacji czy uleczaniu, kamień ten pozwala na wyjście z trudnych, bolesnych lub ograniczających  sytuacji i wspomnień oraz na skupieniu uwagi i świadomości na naszych marzeniach i na wspierających myślach.

Czarny turmalin pozwala nam na wyjście z ograniczeń, otwiera nas na świat i pozwala na świadome korzystanie z pola wszelkich możliwości.   I to według mnie jest największy dar, który ten kamień ma dla nas w obecnych czasach.

Dzięki swoim właściwościom ugruntowującym (harmonizacja na poziomie pierwszej czakry) oraz właściwości harmonizacji lewej i prawej półkuli mózgowej, turmalin pomaga  nam wykrystalizować nasze cele a następnie skupić się na nich.

Co robić z turmalinem? W jakiej postaci możemy go spotkać?

Czarny turmalin możesz trzymać w ręku, możesz mieć go w kieszeni i od czasu do czasu go dotykać.  Można też go nosić na szyi jako wisiorek, ale jest to kamień trudny do obróbki i dość trudno jest znaleźć wisiorek z czarnego turmalinu.  Możesz spać z tym kamieniem pod poduszką i możesz z nim medytować.

Czarny turmalin możesz też kupić jako okaz w formie naturalnej i trzymać go na półce lub w jakimś innym miejscu w domu czy w pracy.  Ja osobiście kupiłem wiele lat temu wielki kilkukilogramowy okaz, który leży w specjalnym miejscu w centralnym miejscu salonu.

Dość często spotykana nazwą dla czarnego turmalinu jest schorl.   Przytaczam ja, bo niektóre sklepy używają tego określenia bez wyjaśniania, że jest to turmalin

Czarny turmalin w praktycznie każdej formie jest trochę chropowaty, ma szczeliny i pęknięcia.  Nawet dobrze oszlifowane okazy mają takie pęknięcia.   To jest naturalna cecha tego kamienia i nie wpływa w żaden sposób na jego właściwości energetyczne i zastosowania.

Czasami, bardzo rzadko, można spotkać różdżki lub kule z czarnego turmalinu.

Turmalin dość często występuje w połączeniu z kwarcem. Czasami można spotkać białe kryształki na czarnym turmalinie.  Można też spotkać kwarc turmalinowy, którego działanie jest doskonałym połączeniem właściwości czarnego turmalinu i kryształu górskiego.  Wygląda on jak kryształ górski z czarnymi „igiełkami” i plamkami w środku.
Czarny turmalin to łącznik tradycji i przeszłości z nowymi czasami, w których ludzie odzyskują swoją moc i otwierają się na nowe możliwości.

Po turmalin zapraszam do mojego sklepu internetowego z kamieniami MagicznaGaleria.pl,  do działu „czarny turmalin”.

Copyright ©2017  Marcin Żarek &  MagicznaGaleria.pl                                                                                  photo: adobe

 

Autorem artykułu jest Marcin Żarek – nauczyciel rozwoju osobistego i duchowego, autor e-booków i kursów na temat odzyskiwania kontroli nad swoim życiem, rozwijania własnej mocy i  pokonywania ograniczeń.

 

Może zainteresują Cię inne moje artykuły na temat kamieni lub na inne tematy, na przykład:

Jak wybierać kamienie cz.1
Nowe kamienie reakcją na zmiany w naszym świecie.
Wybieramy kamienie czy kamienie wybierają nas?
Rozmowa z kamieniami
Czy jesteśmy produktem naszej przeszłości?
Co daje Matryca Energetyczna Bartletta?
Dr Joe Dispenza – fragment kursu
Bogactwo i obfitość. Akceptacja bramą do bogactwa.
Dzielenie się z innymi a Prawo Przyciągania
Prawo Przyciągania: nasze myśli i emocje tworzą nasz świat
Prawda w duchowości i w życiu
Związek między myślami i emocjami
Matka Boska z Lourdes – prośba o uzdrowienie do Królowej Aniołów, czyli moja pielgrzymka do Lourdes
Sukces, bogactwo i obfitość – kurs internetowy
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? Część 1
Anielska cierpliwość
Twój Anioł Stróż odbiciem Twojej doskonałości.
Lapis lazuli – kamień prawdy i mądrości duchowej
Kamienie bogactwa i obfitości
Kamienie na miłość
Przesuń łóżko, zmień swoje życie