Nie przyjmuj wszystkiego na wiarę, bo oddajesz innym swoją moc.

Osobiście nie jestem do końca przekonany, że rzeczywiście jest tak, jak napisałem w pierwszej części tego tekstu.

Chodzi tu o koncepcję twierdzącą, że nasza świadomość, nasza dusza w momencie inkarnacji podejmuje decyzje jakie mają być lekcje w tym życiu, jakich mamy mieć partnerów, jakie doświadczenia i jakie wydarzenia mają się wydarzyć.

Jest to koncepcja umocowana w wielu tradycjach i naukach duchowych. Ale nie we wszystkich! Jednak trudno z nią dyskutować bo od razu mogą podnieść się głosy protestu czy zgłoszą się osoby, które będą korygować moje poglądy i pouczać mnie. Ale zaryzykuję.

Różne opinie na temat reinkarnacji, wyborów,
lekcji życiowych i wolnej woli

Zaryzykuję, bo większość ludzi przyjmuje takie twierdzenia całkowicie na wiarę i w wyniku tego oddaje swoją moc innym ludziom i koncepcjom, których tak naprawdę nie znają z własnego doświadczenia.

Ja sam nie pamiętam momentu podejmowania takich decyzji przed urodzeniem. Moich lekcji życiowych raczej się domyślam, są one widoczne gdy patrzę na swoje życie bez nadmiernej interpretacji i bez emocji.
To raczej ciąg tematów, wrażeń, zmieniających się przekonań, ale też powracających schematów, problemów czy błędów.

Lekcje życiowe są częścią naszego życia,
ale jak mają być realizowane zależy od nas
tu i teraz.

Każdy człowiek przy odrobinie dobrej woli i uczciwości wobec samego siebie może znaleźć swoje „lekcje” które przejawiają się jako schematy zachowania czy dziwnie powtarzające się zdarzenia.

Staram się te moje lekcje, schematy, wydarzenia modyfikować. Nie oznacza to jakiegoś protestu, nie jest tak, że moje ego odrzuca taką wizję świata.

Karma – przyjmowanie wszystkiego na wiarę
Przełamywanie karmy – zawsze mamy wybór

Nawet jeśli jest tak, że wszystkie nasze wybory i nasi partnerzy, osoby z naszego otoczenia są wybrani przed naszym urodzeniem, nie oznacza, że nie możemy powiedzieć NIE. Możemy to zrobić. Reinkarnacja nie musi być tożsama z brakiem wyboru. Mamy do tego prawo. Może nie zawsze będzie to najmądrzejszy wybór, ale pamiętaj, że ZAWSZE MAMY WYBÓR. I mając tego świadomość, nawet jeśli twoja decyzja będzie taka sama, to podjęcie jej ze świadomością własnego wyboru, uwalnia cię od dużego ciężaru.

Człowiek nie musi żyć w nieświadomości,
może być odpowiedzialny za swoje życie i swoje wybory.

Załóżmy, że człowiek ma swoje lekcje do przerobienia. Bo wydaje mi się, że tak jednak jest. Więc nawet jeśli są te lekcje, to sposób ich przerabiania, okoliczności i sama długość tych lekcji nie musi być całkowicie zdeterminowana. Gdy masz świadomość tego zjawiska, tych lekcji, i jeśli masz w sobie pewną mądrość i wyobraźnię, to możesz daną lekcje przerobić szybciej i delikatniej.

Na przykład jeśli masz się nauczyć pewności siebie czy swojej własnej wartości, to nie musisz ciągle spotykać łobuzów którzy nie będą cię doceniali. Wystarczy jeden raz. Wystarczy zastosować zrozumienie i odpowiedzialne interpretacje, zamiast obwiniać druga osobę i wpadać w stan ofiary. Bo jeśli tak zrobisz, to możliwe, że w przyszłości sytuacja się powtórzy. Może w innych okolicznościach, prawdopodobnie z innymi osobami, ale konieczność powtórzenia lekcji może się pojawić.

Zamiast tego, zauważ cały kontekst, wyciągnij wnioski ze swojego zachowania, naucz się czegoś o sobie, zobacz swoje motywy i swoje decyzje i idź dalej. Nie obwiniaj innych. Bo obwinianie i noszenie w sobie żalu trzyma nas w przeszłości.

Patrz tylko na siebie, Dzięki temu wzrośniesz i zbudujesz swoją lepszą i delikatniejsza przyszłość.

Pokonywanie emocjonalnych przeszkód

Wiem, że to trudne, bo najczęściej pojawiają się duże emocje, które stoją na drodze zrozumienia i mądrości, ale na tym polega ta mądrość – trzeba przekroczyć te ograniczające emocje aby do niej dotrzeć.

Ale gdy to zrobisz raz, zrozumienie w tobie pozostanie. Po co przerabiać wielokrotnie taką samą lekcję, zrób to raz a dobrze.

 

Przeczytaj część pierwszą tego artykułu:
Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? Część 1

Przeczytaj inne moje artykuły:

Prawo Przyciągania – Proś a będzie Ci dane

Anielska cierpliwość

Uproszczenie życia

Umysł a materia

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek