Decyzje są jak drogowskazy.  Ale czasem tak się dzieje, że podejmujesz jakąś decyzję tylko po to, aby chwilę później tego żałować.  Takie zachowanie nie ma sensu!   To tylko efekt braku pewności siebie czy nieznajomości tego czego tak naprawdę się chce.
Następnym razem gdy będziesz dokonywać wyboru, dobrze się zastanów czego chcesz a następnie dokonaj wyboru i trzymaj się tego wyboru.  Zobacz dokąd Cię on zaprowadzi.

Zostań przy swoich decyzjach – zobacz dokąd cię zaprowadzą

Nie mówię, żeby się czegoś trzymać kurczowo i za wszelką cenę.  Ale ważne jest aby nie pojawiały się w twojej głowie jakieś sprzeczne myśli.

Bo myśli to nasze drogowskazy.   Dobrze więc aby drogowskazy te pokazywały stabilnie jeden kierunek.  Więc przez jakiś czas nie pozwól, aby pojawiały się myśli podważające twoją decyzje.  A jeśli się pojawi taka myśl, że dokonałaś złej decyzji i powinnaś była zrobić coś innego, powiedz do niej:  „dziękuję za radę ale ja już decyzje podjęłam i będę się jej trzymać”.  Jest możliwe, że twój umysł nauczył się krytykować wszystko cokolwiek zrobisz i jest to taki jego zwyczaj.  A przecież nie potrzebujesz tego rodzaju sabotażu. Za każdym razem gdy pojawią się wątpliwości, podziękuj i powtórz w myśli powyższe słowa.

To da ci swobodę podążania w tym kierunku, w którym poprowadzą cię podjęte decyzje, dokonany wybór.  Miej odwagę wyjścia w Nieznane i postawienia w tym Nieznanym dalszych kroków.

Zanim zobaczysz rezultaty, musi upłynąć trochę czasu

Daj czas, aby wyniki twojej decyzji ujrzały światło dzienne.  W świecie fizycznym nic nie dzieje się od razu. Potrzeba czasu. Przecież gdy kupujesz bilet lotniczy, to nie oczekujesz że od razu znajdziesz się u celu.

Daj sobie i światu trochę czasu, pozwól by za twoją decyzją poszły działania.  I dopiero wtedy może znajdziesz się w miejscu gdzie będziesz w stanie lepiej ocenić sytuację.

Decyzje zawsze można zmienić czy zmodyfikować

A jeśli rzeczywiście możliwe były lepsze wybory czy decyzje, to ZAWSZE jest możliwość, aby poprawić swoje działania, aby je zmodyfikować.  W każdej chwili jest możliwość zmiany , nigdy nie jest za późno.  Ale nawet jeśli będzie potrzebna zmiana, to przynajmniej będziesz miała świadomość, że czegoś się nauczyłaś.

Nasze decyzje a otaczający nas świat

Odwaga pozostawania przy swoich wyborach jest bardzo potrzebną umiejętnością w dzisiejszym świecie, w którym wszystko dzieje się szybko, nagle, często w niespotykany sposób.  To, że tak się wszystko dzieje nie znaczy, że masz być jak chorągiewka, ciągle się zmieniać i dostosowywać.   Jak to kiedyś powiedział pewien mądry człowiek:  „Niektórzy ludzie dostosowują się do zmieniającego się świata, inni próbują  zmieniać świat. Postęp zależy od tych drugich.”

Potrzebujemy stałości i ugruntowania

I pomimo tego, że brzmi to trochę konserwatywnie i zachowawczo, to prawda jest taka, że potrzebujemy w życiu i w każdej sferze życia pewnej stałości, pewnego ugruntowania.  Potrzebujemy tego też w naszych działaniach.

Czy masz odwagę pozostawać przy swoich wyborach i decyzjach?

 

Copyright ©2016 Marcin Żarek

  photo credit: Adobe stock

 Zachęcam do przeczytania innych moich wpisów i artykułów np:

Umysł a materia

Twój Anioł Stróż odbiciem Twojej doskonałości.

Jak wybierać kamienie cz.1

Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? Część 1

Sesje Matrycy Energetycznej – zauważ zmiany

Odkładanie życia na później

Przesuń łóżko, zmień swoje życie

Prawo Przyciągania – proś a będzie ci dane