Ideały nie istnieją – to tylko drogowskazy w naszych głowach

Ideały i dążenie do ideału otaczają nas na każdym kroku.  Szef w pracy, nauczyciel w szkole, rodzice, dziecko czy partner w domu – wszyscy chcą byśmy byli jak ideały w ich głowach.
Każdy chce, aby to co robimy było zrobione w taki a nie inny sposób.  Więcej, SAMI wymagamy od siebie często więcej niż jesteśmy w stanie zrobić.  SAMI często chcemy być inni niż naprawdę jesteśmy czy potrzebujemy być.

Dobrze jednak jest zdać sobie sprawę z tego, że ideały nie istnieją

Ideałów nie ma. To znaczy są, ale tylko jako nierzeczywiste wizje, które teoretycznie mają nam pomóc w diagnozowaniu czego chcemy lub w jakim kierunku chcemy iść. Ale ideały istnieją tylko jako drogowskazy

To jest trochę tak jak z kolorami na mojej stronie internetowej.  W projekcie jest idealnie, a później na każdym komputerze, w różnych rozdzielczościach wyglądają trochę inaczej, nie zawsze idealnie.  I albo to zaakceptujesz, albo nie zaakceptujesz i będziesz to osądzać i narzekać.

Nie myśl więc o tym aby być idealną osobą. Nie narzucaj innym, a szczególnie najbliższym, swojej wizji jakimi mają być i jak się mają zachowywać. Bo oni są prawdopodobnie najlepsi jakimi mogą być w danym momencie, biorąc pod uwagę ich indywidualność, wszystkie czynniki życiowe i otoczenie.

Nie narzucaj też sobie jakichś nierealnych celów czy marzeń.  To znaczy, oczywiście, dobrze jest mieć cele ale jeśli nie zrealizujemy ich w dokładnie taki sposób jak chcieliśmy, lub osiągnęliśmy je w innym czasie – nie traktujmy tego jako porażkę.

Perfekcjonizm nie jest dobrym sposobem na życie

I nie miej pretensji do siebie, że czegoś nie zrobiłeś.  Nie sabotuj siebie.  Zrobiłeś to, co dało się zrobić.  A że za długo siedziałeś na Internecie i zabrakło czasu – następnym razem zaplanuj inaczej lub kontroluj to co robisz.

Wszechświat jest nieograniczony w swojej doskonałości i różnorodności.  I zawsze znajdzie jakiś sposób aby ideał został trochę zmieniony, przekręcony.  Bezwarunkowa miłość, która jest spoiwem całej rzeczywistości zawsze odciśnie swoje piętno na tym co robimy i jacy jesteśmy.   Dajmy więc jej na to przestrzeń.  Bądźmy bardziej wyrozumiali dla siebie i innych.

Nie potrafimy przewidzieć przyszłości, nie rozumiemy wszystkich przyczyn i skutków naszego działania.   Bardzo często więc nie za bardzo wiemy o co w tym naszym życiu tak naprawdę chodzi.  Pamiętaj więc aby nie słuchać się ślepo ideałom w swoim umyśle, bo tak naprawdę nie wiadomo skąd te ideały pochodzą i od kogo one wzięliśmy. Nie starajmy się więc być ideałami, po prostu bądźmy sobą.

 

Copyright ©2016 Marcin Żarek

photo: Adobe stock

Zachęcam do przeczytania innych moich wpisów i artykułów np:

Umysł a materia

Twój Anioł Stróż odbiciem Twojej doskonałości.

Jak wybierać kamienie cz.1

Czy ludzie wybierają swoje życie jeszcze przed urodzeniem? Część 1

Sesje Matrycy Energetycznej – zauważ zmiany

Odkładanie życia na później

Przesuń łóżko, zmień swoje życie

Prawo Przyciągania – proś a będzie ci dane

Czy dążenie do bogactwa to grzech?

Anielska cierpliwość

Związek między myślami i emocjami

Co daje matryca energetyczna?

Nowe kamienie

Dr Joe Dispenza – fragment kursu