Jak kamienie mogą pomóc?  Dlaczego kamienie i kryształy były szanowane we wszystkich społecznościach i kręgach kulturowych? Co w nich jest takiego co przyciąga oko i przemawia do serca współczesnego Polaka, starożytnego Egipcjanina czy inkaskiego wojownika? Jak kamienie mogą pomóc w życiu?

A co ważniejsze – jak kamienie i praca z kamieniami mogą pomóc Tobie? Oczywistością są walory estetyczne, ale dlaczego preferujemy właśnie wyroby i biżuterię z kamieni szlachetnych i naturalnych a nie z kamieni polnych, z plastiku czy z kolorowego szkiełka?

Kamienie maja właściwości energetyczne

Wiedza na ten temat jest coraz bardziej popularna, jest coraz więcej książek i artykułów na temat kamieni naturalnych. Ciągle spotykam się z pytaniami – „A na co ten kamień pomaga?”. Jeśli ktoś o to pyta to znaczy, że wierzy w to, że kamienie mogą mieć jakiś energetyczny czy magiczny wpływ na nasze życie. I dobrze, bo po latach przesycenia naukowym podejściem do życia czas na więcej duchowości, ezoteryki i wiedzy bardziej otwartej na świat niematerialny.

I rzeczywiście każdy kamień ma jakieś swoje właściwości, ma swoje znaczenie. Mówi się o tym, że kamienie maja właściwości lecznicze, ochronne, mogą do naszego życia przyciągać różnego rodzaju energie np.miłość, obfitość, zrozumienie, spokój, etc. Kamienie mogą nas wspierać w codziennym życiu i w pracy – w zasadzie w każdej chwili i każdych okolicznościach.

Jak kamienie mogą pomóc?

Kamienie naturalne (np. kwarc górski, kwarc dymny czy wiele innych) mają właściwości odpromienników, mogą blokować szkodliwe promieniowanie w naszym otoczeniu.
Kamienie mają piękne kolory i odcienie i także kolorem wpływają na nasze życie. Każdy człowiek ma jakieś kolory których potrzebuje aby odczuwać połączenie ze sobą i pełnię życia. Pomocne jest tu noszenie biżuterii czy wisiorków w takim kolorze.

Dla ludzi medytujących kamienie stanowią wsparcie w tej praktyce, a także pewnego rodzaju wyzwanie czy przygodę – można bowiem medytować z danym kamieniem i pracować z energią kamieni na różnych poziomach.