Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2

Jak wybierać kamienie?
Sposób „na działanie” – wybieramy kamienie
z jakąś cechą, energią której potrzebujemy

Wybierać kamienie wg swoich potrzeb. Taki sposób wybierania kamieni nazwałbym połączeniem metody intuicyjnej i racjonalnej. Najpierw wgłębiamy się w swoje potrzeby. Zastanawiamy się do czego chcemy kamieni użyć? Jakie są nasze własne potrzeby lub deficyty?
I mając już te informacje możemy zacząć szukać kamieni, które byłyby dla nas najbardziej użyteczne. Można używać książek czy internetu czy kierować się innymi źródłami.

Jak wybierać kamienie? Jakie są twoje głębokie potrzeby?

Kluczową sprawą jest głębokie spojrzenie na siebie i swoje życie oraz na swoje potrzeby. Dokonanie w pewnym sensie „wglądu w siebie”. Czego tak naprawdę potrzebujemy? W jaki sposób chcemy współdziałać, pracować, bawić się z kamieniami. Może to jest dla ciebie jasne i oczywiste już teraz, ale może wymaga dłuższego zastanowienia.

Czy jest jakaś energia lub jakaś nasza cechą, którą chcemy wzmocnić. A może chcemy jakąś cechę zbudować od nowa. Może zaczynamy jakiś nowy rozdział w naszym życiu i kamienie mają nam pomóc robić pierwsze kroki lub wspierać nas w jakimś przedsięwzięciu.

Miłość?

Może chcemy skupić się na miłości, rozwinąć własna miłość i znaleźć jej zewnętrzne odbicie w postacie kochającego partnera.

Bogactwo i obfitość?

Może mamy potrzebę polepszenia naszej sytuacji materialnej. Chcemy zobaczyć w naszym życiu więcej bogactwa i obfitości oraz ich zewnętrznych objawów.

Nowe przedsięwzięcie, nowa droga?

A może chcemy rozpocząć coś nowego – nowe przedsięwzięcie, nowa firma, nowa praca, nowa droga. Kamienie i kryształy zawsze pomagały mi gdy rozpoczynałem jakiś nowy etap w moim życiu. Były świadkami i uczestnikami wydeptywania nowych ścieżek czy rozpoczynania nowych przedsięwzięć.

Medytacja, rozwój duchowy?

Albo chcemy, by kamienie pomagały nam w naszym rozwoju duchowym i planujemy medytować z kamieniami, nauczyć się czegoś o sobie i naszej prawdziwej naturze. Kamienie są świetnymi wzmocnieniami i uzupełnieniami medytacji. Można medytować z danym kamieniem i być otwartym na lekcje, które ten kamień ma, można medytować z kamieniem na konkretny temat. Możliwości jest wiele.

Kamień to nie recepta na szybki cud!

Napiszę od razu, że zakup jakiegoś konkretnego kamienia nie sprowadzi na nas w cudowny sposób bogactwa czy idealnego partnera. To my musimy działać, my musimy coś w sobie zmienić lub zmienić własna percepcję siebie, albo nauczyć się czegoś czego nie znamy. Ale kamienie nam mogą pomóc, mogą nas wspomóc w tym naszym procesie, w naszej zmianie.

Kamienie są doskonałe do takich celów i od tysięcy lat były do tego używane. Nie można jednak wiązać z nimi swoich oczekiwań, bo to oznaczałoby oddawanie im swojej mocy. A gwarantuję ci, ani ty tego nie potrzebujesz, ani kamienie!

Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1 artykułu
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2 artykułu
Jak wybierać kamienie część 3 – przeczytaj część 3 artykułu
Jak wybierać kamienie część 4 – przeczytaj część 4 artykułu

Copyright ©2015 Marcin Żarek

Zapraszam też do przeczytania innych moich tekstów:
Weź do ręki kamień
Kamienie na różne sytuacje cz.1
Kamienie na różne sytuacje cz.2
Nowe kamienie
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak kamienie mogą pomóc w życiu?
Rozmowa z kamieniami
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej