Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2
Jak wybierać kamienie część 3 – przeczytaj część 3

W kwestii „jak wybierać kamienie?” nie ma żadnej dominującej zasady. W poprzednich częściach mojego tekstu pisałem o tym, jak wybierać kamienie w sposób intuicyjny czy ze względu na ich właściwości, ale to nie musi być tak, że podchodzi się do tego tak poważnie.
Nie trzeba być żadnym specjalistą żeby bawić się kamieniami. Nie trzeba być specjalnie uduchowionym, aby komunikować się kamieniami. Wystarczy uwierzyć że to możliwe. Wystarczy chcieć i umieć kontaktować się ze swoją intuicją.
Poniżej przedstawię więc inne sposoby wybierania kamieni.

Na kolor

Po prostu wybierasz kamienie w takim kolorze jak lubisz lub w takim kolorze, który wydaje ci się odpowiedni w danej chwili. Nie ma tu złych opcji. Każdy kolor ma jakieś swoje znaczenie i działa na człowieka w inny sposób. Nie musisz jednak tego wiedzieć. Masz taką fantazje, żeby kupić dzisiaj lub potrzymać w ręku niebieskie kamienie, to idź za taką intuicją!

Na zawód

Kamienie mają właściwości, które są szczególnie potrzebna w różnych zawodach i profesjach. Można więc kamienie sobie wybierać patrząc na swój zawód czy swój tryb życia i czynności, które się wykonuje. Na przykład, jeśli jesteś pisarzem czy twoja praca polega na tworzeniu czegoś, to możesz wybrać sobie takie kamienie, które wspierają kreatywność i są polecane twórcom. Jeśli masz własna firmę, to wybierzesz kamienie związane z biznesem, bogactwem czy obfitością.

W moim sklepie internetowym www.MagicznaGaleria.pl w dziale Kraina Kamieni możesz znaleźć wybór kilkudziesięciu zawodów i procesji i kamieni dla nich. Kliknij w następujący link: http://www.magicznagaleria.pl/kraina.php?id=1

Według znaków zodiaku

Kamienie można też dobrać sobie wg swojego znaku zodiaku. Nie jest to mój ulubiony sposób, ale tak też można i wiele osób wybiera sobie kamienie które są opisywane jako pasujące dla danego znaku. Niestety, w każdej książce są trochę inne sposoby wybory i może się tak zdarzyć, że jeśli korzystasz z kilku źródeł, to skończysz z 20 czy 30 różnymi kamieniami 

Wybór wg czakr

Czakry są to centra energetyczne człowieka. Każda z nich ma swoje kolory i możemy wybierać kamienie biorąc pod uwagę ten czynnik. Ale taki wybór wymaga jednak pewnej wiedzy na temat czakr i czakroterapii.

Wyroby z kamieni.

Na koniec użytkowe kryterium wyboru. Można kupić sobie jakiś przedmiot z kamienia. Na przykład figurkę czy płaskorzeźbę. Bardzo praktyczne jest noszenie kamieni jako bransoletek, naszyjników czy wisiorków. Ale są też inne rodzaje wyrobów, które bardzo polecam. Są to: kule, piramidy, różdżki czy obeliski albo kamienie specjalnie dostosowane kształtem do trzymania w dłoni lub w palcach.

Copyright ©2016 Marcin Żarek

Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1 artykułu
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2 artykułu
Jak wybierać kamienie część 3 – przeczytaj część 3 artykułu
Jak wybierać kamienie część 4 – przeczytaj część 4 artykułu

Zapraszam też do przeczytania innych moich tekstów:
Weź do ręki kamień
Kamienie na różne sytuacje cz.1
Kamienie na różne sytuacje cz.2
Nowe kamienie
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak kamienie mogą pomóc w życiu?
Rozmowa z kamieniami
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej