Jak wybierać kamienie?

Gdy zacząłem interesować się kamieniami, po prostu kupowałem co mi się spodobało lub przyciągnęło moją uwagę.  Dopiero po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać w jaki sposób powiększać moją kolekcję i co z tymi kamieniami robić. Jak wybierać kamienie, w jaki sposób dokonywać wyboru kamieni – jest wiele odpowiedzi na to pytanie.

Jak wybierać kamienie – wybór intuicyjny.

Opcja pierwsza jest taka, że możesz robić tak jak ja na początku. Nie znałem się na kamieniach, trochę miałem już w domu a potem kupowałem to co spodobało mi się. Problem pojawił się gdy kupiłem książki i zdałem sobie sprawę z tego, że nie znam nazw i nie jestem w stanie zidentyfikować niektórych kamieni.

Wybór intuicyjny polega na tym, że kupujesz taki kamień, który w jakiś sposób przyciąga twoją uwagę. Może jest większy niż inne, może ma taki a nie inny kolor, może jest mniejszy, może ma fajne plamki czy zagłębienie, które zaciekawiło Cię w jakiś sposób.

Który kamień zwraca na siebie twoją uwagę?

Czasami może się zdarzyć, że kamień „przemówi do ciebie” lub tak ci się przynajmniej będzie wydawało. Albo w jakiś inny sposób zwrócił na siebie twoją uwagę?  Na przykład wydał się piękny, lub brzydki…… To też rodzaj wyboru intuicyjnego.

Po prostu zawierzasz swoim odczuciom, swojej intuicji. Nie wybierasz przez rozum, przez racjonalne myślenie. Po prostu – weź wdech i puść swoją uwagę – które kamienie zwracają twoją uwagę? Nie ma tu miejsca na przemyślenia i zmiany decyzji. Po prostu – szybki wybór.

I oczywiście pamiętaj, by zapisać sobie jak ten kamień się nazywa. Bo na początku może to nie być dla ciebie ważne, ale po pewnym czasie może zechcesz dowiedzieć się więcej na temat tego kamienia, poczytać coś o nim czy nawet kupić sobie inne egzemplarze, np. w innym kolorze, albo w innej postaci. Niech ego też się cieszy kamieniami!

Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1 artykułu
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2 artykułu
Jak wybierać kamienie część 3 – przeczytaj część 3 artykułu
Jak wybierać kamienie część 4 – przeczytaj część 4 artykułu

Copyright ©2015 Marcin Żarek

Zapraszam też do przeczytania innych moich tekstów:
Weź do ręki kamień
Kamienie na różne sytuacje cz.1
Kamienie na różne sytuacje cz.2
Nowe kamienie
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak kamienie mogą pomóc w życiu?
Rozmowa z kamieniami
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej