Lapis lazuli – kamień prawdy i mądrości duchowej

Lapis lazuli to kamień prawdy i mądrości duchowej.  Wspiera nas i pomaga na ścieżce naszego rozwoju duchowego – harmonizuje nasz rozwój i pomaga w chwilach wątpliwości.
            Jest pomocnikiem w takim wyrażaniu siebie i swojej prawdy, aby było to spójne z naszą duszą i naszym przeznaczeniem.

Lapis jest kamieniem boskiej inspiracji. Jest kamieniem dla wizjonerów, ale też kamieniem dla każdego z nas. Pomaga nam znaleźć naszą ścieżkę w życiu – dostrzec swoją własną wizję przyszłości. Bo każdy jest wizjonerem w swoim własnym wszechświecie.

Lapis lazuli – kamień rozwoju duchowego

Lapis to kamień śnienia, pomoże Ci jeśli twoim celem jest praca ze snami. Aktywuje głębokie połączenie z całym światem, poczucie jedności z tym co nas otacza i w ogóle głęboką świadomość bycia częścią większej całości.   To kamień związany z czakrą „trzeciego oka” a także czakrą gardła. Lapis lazuli umożliwia nam przekroczenie granic fizyczności, widzenie prawdy, porządku świata takim jakim jest.
Lapis lazuli to energia pozbycia się iluzji będących przeszkodą w pełnym korzystaniu z życia,  to energia przejście na inny poziom w którym widzimy nasz pełen potencjał i omijamy pułapki naszego ego.  Widzimy „niewidzialne” drogowskazy i wiemy dokładnie dokąd chcemy dotrzeć.
Jest znany i bardzo popularny od tysięcy lat ale szczególnie znany był  w starożytnym Egipcie.  Może więc być pomocny w dostępie do wiedzy i mądrości z tamtego okresu, szczególnie jeśli ktoś miał wcielenia związane z tym okresem.

Lapis lazuli – użycie i formy w jakich jest używany

Kamień ten pomaga poznać siebie, wzmacnia intelektualne i mentalne, pomaga też znaleźć prawdę w skomplikowanych sytuacjach.
Lapis można trzymać w ręku lub można położyć na czole, na trzecim oku lub na sercu. Informacje przyjdą jako obrazy lub wrażenia, niekoniecznie jako słowa.

Jest to kamień bardzo popularny na całym świecie.  Używa się go do tworzenia różnego rodzaju  biżuterii – naszyjników, wisiorków, kolczyków, bransoletek.  Każda z tych form jest warta polecenia.

Można go nosić przy sobie, można też pracować z naturalnym kamieniem.  Można go kupić jako kamień naturalny, oszlifowany lub częściowo oszlifowany.  Można z nim medytować trzymając go ręce lub kładąc na trzecim oku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyrażaniu się w świecie, możesz pomedytować z lapis lazuli trzymając go na gardle.

Zobacz lapis lazuli i produkty z lapis lazuli w naszym sklepie www.MagicznaGaleria.pl

Copyright ©2016 Marcin Żarek

 

Przeczytaj inne  moje artykuły i wpisy o kamieniach:

Jak wybierać kamienie część 1
Jak wybierać kamienie część 2
Jak wybierać kamienie część 3
Jak wybierać kamienie część 4

Zapraszam też do przeczytania innych moich tekstów:
Kamienie na miłość
Kamienie na różne sytuacje cz.1
Kamienie na różne sytuacje cz.2
Nowe kamienie
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak kamienie mogą pomóc w życiu?
Rozmowa z kamieniami

 

  Photo credit: Adobe stock