Oczyszczanie kamieni – w każdej książce o kamieniach i na każdym kursie mówi się o oczyszczaniu kamieni. Kamienie oczyszcza się po zakupie, zanim zacznie się je używać a także raz na jakiś czas, gdy kamienie są już w naszym posiadaniu.

Pewnie o tym słyszałaś, ale może nie wiesz dlaczego to się robi…….
Sam niedawno się nad tym zastanawiałem. Bo robimy w życiu różne rzeczy automatycznie, bez zastanawiania się.

Co to jest oczyszczanie kamieni?

Pierwsza rzecz która przychodzi do głowy to jest to, że kamienie oprócz tego że mają swoją własną, swoistą energię i intencję, pobierają tez energie z otoczenia. To nie muszą być jakieś „złe” energie. Wystarczy, że kamień leżał na wystawie sklepowej i był dotykany, oglądany i oceniany przez szereg osób – potencjalnych klientów. Każde spojrzenie na kamień, to połączenie energetyczne i jako takie – pozostawia ślad.

Dlatego oczyszczamy kamień po zakupie, bo przecież nie wiadomo co się z kamieniem działo do tej pory. Nie chcemy żadnych zakłóceń, chcemy doświadczać jego czystej energii.

Gdy kamienie i kryształy leżą u nas w domu, też „nasiąkają” energiami, nastrojami, emocjami etc. Czasem przecież są jakieś kłótnie, czasem jesteś zestresowana, martwisz się – ty czy ktoś z domowników.
Niektóre osoby używają kamieni do uzdrawiania. W tej sytuacji chyba oczywiste jest, że po takiej sesji uzdrawiania trzeba je oczyścić.

No i jeszcze jedna sprawa. Na kamieniach osiada kurz i brud. Po co nam zakurzone kamienie, jeśli można je umyć i oczyścić. To taki argument dla osób, które nie wierzą w żadne metafizyczne cechy kamieni i minerałów a zbierają je tylko dla ich urody i wyglądu…….

Jak wybierać kamienie część 1 – przeczytaj część 1 artykułu
Jak wybierać kamienie część 2 – przeczytaj część 2 artykułu
Jak wybierać kamienie część 3 – przeczytaj część 3 artykułu
Jak wybierać kamienie część 4 – przeczytaj część 4 artykułu

Copyright ©2015 Marcin Żarek

Zapraszam też do przeczytania innych moich tekstów:
Weź do ręki kamień
Kamienie na różne sytuacje cz.1
Kamienie na różne sytuacje cz.2
Nowe kamienie
Serpentynit – kamień medytacji i rozwoju
Jak kamienie mogą pomóc w życiu?
Rozmowa z kamieniami
Lapis lazuli – kamień prawdy i wiedzy duchowej