Każdy słyszał te słowa. To powiedzenie, ten cytat jest częścią naszej wspólnej mądrości. Ale mało ludzi zastanawia się, co oznacza „proś”. Prawo Przyciągania może tu pomóc.

Czy oznacza to wyrażanie prośby w modlitwie? Czy może jest to takie proszenie w stylu książki „Sekret”. Wystarczy mocno chcieć i się starać a to czego chcemy zostanie do naszego życia przyciągnięte?

Prawo Przyciagania

Prawo Przyciągania, bo o nim chciałem kilka słów napisać, mówi, że przyciągamy do naszego życia to, co już mamy. Wzmacniamy to co już mamy i na czym skupiamy swoją uwagę. Jakkolwiek sprzecznie z logiką to zabrzmi, to jednak tak to wygląda.

Więc jeśli pragniesz pieniędzy ale uważasz się za osobę ubogą – co przyciągniesz? Więcej sytuacji w których będzie ci brakować pieniędzy.

Z drugiej strony, jeśli w głębi duszy uważasz, że zasługujesz na wszystko co najlepsze, jeśli twoje podświadome przekonania są takie, że jesteś bogata, to myśli o zarobieniu pieniędzy skutkują po prostu zarabianiem większych pieniędzy.

Zmiana w świecie zewnętrznym zawsze jest możliwa. Ale na siłę jej nie wymusimy. Zmiana musi zacząć się w nas. Mamy swoje własne problemy, pokręcone zachowania i sabotujące nas przekonania i gdy zmienimy je, gdy zmiana nastąpi w naszej podświadomości, to wtedy nasz świat zewnętrzny także się zmieni.

A jak dokonać zmiany w swoim życiu? Niektórzy liczą na cud i na natychmiastową zmianę w wyniku jednej sesji czy jednego kursu. Oczywiście, takie rzeczy też się zdarzają i to całkiem często. Jednak dla większości z nas jest to proces, który zaczyna się od drobnych kroków i niewielkich zmian.

Prawo Przyciągania – bądź emocjonalnym magnesem

Wielu autorów i nauczycieli mówi o tym by budować w sobie energetycznie to co chcemy osiągnąć w przyszłości. Chodzi o to by być emocjonalnym magnesem przyciągającym do naszego życie to czego pragniemy. Nie jest to łatwe, ale przy użycie codziennej dyscypliny i intencji, każdy może to zrobić.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek

Photo Credit: mendhak via Compfight cc