Umysł a materia

Czy umysł może pokonać materię? Czy skoncentrowana myśl połączona z silną emocją jest w stanie wpłynąć na świat zewnętrzny? Tak, może. Każdy człowiek jest w stanie tego dokonać i każdy to robi w swoim codziennym życiu.

Jednak inną rzeczą jest sprawować nad tym kontrolę, świadomie kierować swoim życiem, rozwojem, manifestacją i swoją przyszłością. To jest już kwestia regularnej pracy nad sobą, indywidualnej odpowiedzialności i mocnej intencji.

To jest też kwestia nauczenia się zupełnie nowego widzenia świata, nowego paradygmatu, w którym podstawową rolę gra umysł, świadomość i energia, a nie materia, cząsteczki i czas. Nowego, innego sposobu myślenia i rozumienia świata oraz praw które nim rządzą. I tego właśnie uczy na swoich kursach Joe Dispenza, na którego kursie zaawansowanym byłem niedawno.

Świat według fizyki newtonowksiej

Wydaje nam się, że to materia jest dominująca, że to materialna rzeczywistość ma decydujący wpływ na nasz los i nasz dobrobyt. I tak jest. Tak jest w świecie tradycyjnej fizyki newtonowskiej, w świecie do którego przyzwyczajony jest nasz umysł. Wszystko postrzegamy naszymi zmysłami, byt określa świadomość. Materia jest podstawą, czas jest ograniczony, przyszłość jest odbiciem lub modyfikacją przeszłości.

Umysł a materia w fizyce kwantowej

W świecie fizyki kwantowej jesteśmy w polu wszelkich możliwości. Świadomość odgrywa ważną rolę. Nie ma czasu, nie ma przestrzeni, wszystko jest możliwe, nie ma przeszłości czy przyszłości. Nie ma ograniczeń wynikających z powiązań przyczynowo-skutkowych.

Obydwa światy istnieją, obydwa są prawdziwe. To nie jest tak, że Newton był oszustem a inni poszli za nim w złym kierunku. Newton załamał falę w konkretny sposób i zrobił to na tyle inteligentnie, że zaczęliśmy interpretować wg tych zasad prawie całą naszą rzeczywistość.

Rzeczywistość kwantowa przewiduje możliwość funkcjonowania rzeczywistości newtonowskiej. A to, że żyjemy i działamy w tej rzeczywistości newtonowskiej, jest wyborem dokonywanym pokolenie po pokoleniu. Stało się to automatycznym wyborem każdego człowieka, częścią naszego ludzkiego pola morficznego.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek

photo credit: DollarPhotoClub

Przeczytaj też inne moje wpisy na podobne tematy jak Umysł a materia:

Własne miejsce mocy – ćwiczenie

Sesje Matrycy Energetycznej – zauważ zmiany

dr. Joe Dispenza – fragment kursu

Wpływ myślenia na samopoczucie

Jak zapełnić pustkę

Strefa komfortu – jak wyjść w Nieznane

7 przyczyn dlaczego nie realizujemy marzeń

Nie muszę mieć opinii – dlaczego lepiej być obserwatorem?

Związek między myślami i emocjami

Prawo Przyciągania: nasze myśli i emocje tworzą nasz świat