Zagubiona miłość?

Zagubiona miłość. Stracone marzenia. Niezrealizowane pragnienia. Pustka tam gdzie kiedyś było pełno energii i życia.

Czy poznajesz te miejsca? Czy rozpoznajesz je z własnych doświadczeń, ze swojego życia? Wiele osób, szczególnie kobiet, potrafi tak się zaangażować emocjonalnie w relację romantyczną z drugą osoba, że zatraca swój indywidualizm i swoją wolność.

Nie można takich sytuacji oceniać, bo zresztą po co to robić. Ważne, że gdy coś się stanie nie po naszej myśli, gdy druga osoba odejdzie lub pokaże swoje inne oblicze, wtedy iluzje i marzenia pryskają jak bańki mydlane.

I zostajemy nie tylko bez drugiej osoby, ale także z naszym życiem, które nie przypomina już tego sprzed związku.

Brak granic, oddanie swojej wolności w ręce drugiej osoby.

Tak się dzieje gdy nie mamy granic. Gdy nazywamy kogoś „moją lepszą połówką”, gdy oddajemy komuś swoją moc. Gdy całą naszą miłość kierujemy w stronę innej osoby, a o sobie zapominamy.

Obwinianie tej drugiej osoby nie ma sensu. Bo prawda jest taka, że każdy z nas jest współtwórcą swojego losu.

To co można i trzeba zrobić, to zacząć traktować siebie jako wartościową osobę, jako kogoś kogo warto kochać i akceptować.

Jedyna zmiana jakiej potrzeba to pokochać siebie.

Kochać siebie, akceptować siebie – to dobra rada

Bo gdy pokochasz siebie, zaczniesz siebie szanować i akceptować siebie taką jaką jesteś. Taka osoba nie błądzi w obłokach, nie szuka iluzji spełnienia, tylko po prostu jest otwarta na Życie.

I okaże się, że miłość nie umarła.

Bo przecież w głębi duszy wiesz, że twoja miłość jest nieśmiertelna, jest wieczna. I wiesz, że prędzej czy później wydostanie się z ciemnych zakamarków i rozświetli twe życie na nowo.

Więc gdy nauczysz się kochać najpierw siebie, potem świat, a na końcu inna osobę, to wtedy zobaczysz, że wszystko jest na swoim miejscu. Może nie zawsze idealne, ale za to zawsze prawdziwe.
Copyright ©2017 Marcin Żarek

 

Photo Credit: Chrismatos ♥90% OFF, sorry via Compfight cc