Żyjemy w świecie, w którym ludzie chcą wszystko coś zrobić, zmienić czy mieć „na zaraz”. Ma to sens i uzasadnienie gdy oglądamy stronę internetową wtedy jedno kliknięcie powoduje przejście na odpowiednią stronę. Ma to sens w medytacji czy ewentualnie w jakimś procesie czy sesji w jakiejś „terapii kwantowej” gdzie wychodzi się poza formę świata newtonowskiego.
Ale naszą „zwykłą” rzeczywistością, w której żyjemy na co dzień jest świat materialny, w którym czas jest jedną z funkcji opisujących rzeczywistość.

Ludzie dzisiaj są bardzo zabiegani, są ciągle spóźnieni, prawie nikt nie ma czasu na ważne dla siebie rzeczy. Ale od innych żądają aby ten czas dla nich znaleźć, aby dostosowali swoje życie i swój świat do ich oczekiwań. To taka mentalność, która można nazwać „płacę i żądam”. Dlaczego tak jest? Dlaczego wobec innych ludzi stosują inne kryteria niż wobec siebie?

Może wynika to ze swoistego egoizmu czy materializmu. Może po prostu z braku zrozumienia czy empatii. A może to wcale nie są inne kryteria. Może ci ludzie są wobec innych tak samo twardzi jak głęboko sami wobec samych siebie?

Zanim ocenisz drugiego człowieka, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, że może on też ma jakieś trudności w życiu a zmęczenie ukrywa za smutnym uśmiechem.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek

Photo Credit: Leticia Chamorro via Compfight cc