Bardzo łatwo jest mówić czy pisać o byciu w dobrej energii gdy jest się w dobrej energii. Łatwo jest tez mówić, że jeśli czujesz się w obniżonej energii to podwyższ swoja energię. Łatwo jest radzić – zmień myśli. A tymczasem czujemy się nie najlepiej lub myśli nas przytłaczają.

Tak, łatwo jest tak radzić. Jak to zmienić? W jaki sposób?

Dzisiaj chciałbym zaproponować ci ćwiczenie polegające na głębokim oddychaniu. Możliwe, że znasz ten sposób, bo wiele osób go poleca i jest on rzeczywiście pomocny w trudnych momentach.

Ćwiczenie.

Zamknij oczy i weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Tak, że poczujesz jak powietrze dociera od gardła poprzez klatkę piersiową w dół brzucha, aż na sam początek kręgosłupa, do kości ogonowej. Po prostu wyobraź sobie, że powietrze tak się przemieszcza.

Głęboki oddech łączy nas z naszą prawdziwą jaźnią i jest w stanie zmienić nas stan dosłownie w jednej chwili.

Powtarzający się powolny głęboki oddech da ci szansę na zmianę twojego obecnego rytmu, dzięki czemu zmiana stanu będzie łatwiejsze. W stanie zdenerwowania czy obniżonej energii nasz oddech jest płytki i szybki, energia nie dociera do części naszego ciała, jakby zamykamy się na część rzeczywistości. To ćwiczenie zmienia taki stan. Zwróć uwagę na to, że twój oddech jest wolny, spokojny i głęboki.

Zamknięcie oczu dodatkowo daje nam pomoc w połączeniu ze sobą.

Piszę o połączeniu ze sobą, bo bardzo często jesteśmy wytrąceni z równowagi pod wpływem kogoś lub czegoś lub nawet własnych myśli. Samo to określenie w metaforyczny sposób pokazuje na czym stan polega. Chcemy wrócić do własnej równowagi w której jesteśmy połączeni ze swoją prawdą i swoim sercem.

Dzięki głębokiemu oddechowi jesteśmy nawet w stanie świadomie zmienić punk widzenia. I o to też nam przecież chodzi, prawda?

Jeśli zidentyfikowałeś jakieś myśli, które powodują pogorszenie twojego stanu, nie walcz z nimi, daj im przeminąć. Weź kilka głębokich oddechów i skieruj mentalnie swój oddech w stronę głowy z intencją oczyszczenia myśli. Niech te myśli swobodnie odejdą.

 

Copyright ©2015 Marcin Żarek

 

Photo Credit: h.koppdelaney via Compfight cc