Czy słyszałeś kiedyś o miejscach mocy?  Może słyszałeś o czakramie wawelskim, Lourdes czy Machu Picchu?  Zawsze gdy wyjeżdżam za granicę staram się znaleźć jakieś szczególne miejsce ze szczególna energią. Ale nie musisz wyjeżdżać z domu by znaleźć swoje własne miejsce mocy.
Miejsca mocy

Miejsca mocy są to miejsca emanujące energią która wpływa pozytywnie na ludzi tam przebywających.  Przejawem tego może być lepsze samopoczucie, poczucie jasności i klarowności, przypływ energii do zrobienia czegoś czy jakiś niecodzienny wgląd w siebie i swoje życie lub w tajemnice wszechświata. Są też miejsca mocy sprzyjające uzdrawianiu i cudownym uleczeniom .

Ta specjalna energia znajdująca się w miejscach mocy pochodzi ze źródeł „naturalnych” lub ich źródłem są dziesiątki i setki lat funkcjonowania jako centra religijne, duchowe czy mistyczne.

Uwielbiam jeździć do miejsc mocy.  I polecam je każdemu kto świadomie jest na ścieżce rozwoju osobistego.  Ale nie każdy ma okazję i fundusze by wyjeżdżać do miejsca mocy.

Dobrą informacją jest to, że każdy z nas ma swoje własne miejsce mocy w sobie.  Każdy ma do niego dostęp, w każdej chwili.

Jak to działa?  Jeśli medytujesz czy uczestniczyłeś w różnych kursach rozwoju to możliwe, że wiesz o czym piszę.  Jeśli nie masz takich doświadczeń, to możesz zrobić następująco:

Ćwiczenie – skupienie energii w sobie, znajdź miejsce mocy w sobie

Zamknij oczy. Weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Skup całą swoją uwagę na sobie na własnym ciele. Następnie skieruj tą uwagę do środka.  Zauważ lub wyobraź sobie, że wyobrażasz sobie, że Twoja uwaga skupiona jest na sercu i na wyobrażonej linii w środku siebie, jakby na kręgosłupie, tylko przebiegającej od stóp do głowy.

Następnie, pamiętając o tej linii, otwórz oczy, rozejrzyj się wokół, zacznij zauważać różne szczegóły otoczenia, głosy i dźwięki wokół, zauważaj teraz odczucia w Twoim ciele. I skup swoja uwagę znów na sercu i tej pionowej linii w Twoim centrum. Gdy tak siedzisz lub stoisz, to zauważ, że ciało balansuje na tej linii. Jest ona jakby wsparciem wokół którego wszystko się znajduje.

Teraz zauważ, że odgłosy wokół Ciebie mieszają się, zwróć uwagę na odgłosy w sobie środku, na to co czujesz i odczuwasz w tej chwili, na to co przychodzi do Ciebie w tym momencie. Zewnętrze jest tylko tłem, to co prawdziwe – jest w Tobie.  Nie ważne co było przed momentem, nie ma znaczenia co będzie za chwile lub dwie.  Ważne to co jest teraz.  Zagłębiaj się w siebie.  Pomocne może być zamknięcie oczu.  To zawsze pomaga zagłębić się w swój świat. Własne miejsce mocy w sobie.

Ważna jest tylko chwila w której jesteś. Bądź w tym momencie. A potem w następnym. Skupiaj uwagę na sobie i swoim środku.  Nie ma znaczenia co jest na zewnątrz. Może to być ruchliwa kawiarnia lub cokolwiek innego.  Bądź w chwili, bądź w swoim miejscu mocy, w którym masz dostęp do swoich najwyższych energii i wszystkich zasobów. Miejsce mocy w sobie!

Hałas i chaos nie muszą być dla ciebie przeszkodą

Wiele moich tekstów powstaje w miejscach publicznych.  Jest ruch i hałas, a ja siedzę i piszę na moim laptopie.  Hałas nie przeszkadza, bo jestem w chwili w moim miejscu mocy i mam dostęp do swoich „mocy twórczych”.

Jeśli jesteś osobą zabieganą, aktywną, to na początku pewnie trzeba trochę poćwiczyć to bycie w sobie.  Naszym zwykłym stanem jest rozproszenie i skierowanie uwagi na zewnątrz. A w tym ćwiczeniu kierujesz uwagę do wewnątrz i skupiasz ją na sobie.  To może być wyzwanie!

Ale wiedz, że każdy ma swoje miejsce mocy, każdy może być „w chwili”. To nie jest żadna wiedza tajemna ani mądrości dla wybranych. Nie musimy walczyć ze stresem, z hałasem czy innymi elementami które zwykle nas rozpraszają.  Niech one sobie będą w tle.  My wiemy, że cała prawda o naszym świecie jest dla nas dostępna w każdym momencie – w nas samych – w naszym miejscu mocy.

 

 

Copyright ©2016 Marcin Żarek

Photo credit: dollarphotoclub